Witajcie! Chcielibyśmy podzielić się z Wami nową marką, która już od kilku dni dostępna jest w naszej ofercie. Nie uciekamy jeszcze od bardzo modnych skandynawskich klimatów – przed Wami zegarki Triwa prosto ze Sztokholmu!
Firma została założona w 2007 roku przez czterech przyjaciół w celu zmiany nastawienia w wielkim przemyśle zegarmistrzowskim, które według ów twórców było zbyt skoncentrowane na statusie i tradycji sprzed lat.
TRIWA (Transforming the Industry of Watches) miała jasny cel – przekształcenie zegarka w symbol nowoczesnego stylu poprzez połączenie klasycznych sylwetek ze współczesnością skandynawskiej prostoty i stylu. Poszukując inspiracji poza branżą, znaleźli nowe sposoby dystrybucji, marketingu i projektowania.
Dziś ta czwórka stała się trzydziestoma przyjaciółmi, która rozszerzyła linię produktów o okulary przeciwsłoneczne i bransoletki. Są także dystrybutorami sięgającymi swoją ofertą na cały świat.
Cały projekt i rozwój produktu jest tworzony w ich kreatywnym studiu w Sztokholmie, gdzie nadal kierują się tym samym mottem, które mieli od pierwszego dnia; wytwarzać tylko te produkty, które sami chcą nosić! Dlatego właśnie obecnie nosi się tam tylko szwedzkie zegarki na rękach ;)
Sama marka niezwykle ceni sobie podejście do ekologii. Oprócz odnośników do świata przyrody wykorzystują także szereg materiałów z odzysku. Odpowiednio przerobione tworzywa sztuczne dzięki zaangażowaniu oraz świetnym pomysłom dostają drugie życie właśnie w zegarkach Triwa.
Ekologia to jednak także wykorzystanie papieru, marka ma więc bardzo oryginalne podejście do jego używania. Wyszła z założenia, że szkoda marnować papier na karty gwarancyjne, wystraczy że napiszesz gdzie i kiedy kupiłeś zegarek, a serwis się nim zajmie w ciągu dwóch lat od daty zakupu - jeśli zajdzie taka potrzeba. Więcej informacji na ten temat znajduje się przy samym zegarku oraz na stronie producenta. Oczywiście w naszym sklepie przedajemy produkty tylko i wyłącznie z oficjalnej dystrybucji dlatego tym bardziej nie ma powodów do obaw w przypadku braku karty gwarancyjnej.
Na naszych półkach znajdują się zarówno zegarki damskie jak i oczywiście zegarki męskie. Musimy przyznać, że samo ich wyknanie stoi na bardzo wysokim poziomie, zresztą znając szwedzkie podejście do produkcji nie mogło być inaczej. Mechanizmy wykorzystywane w tych modelach to sprawdzone japońskie konstrukcje napędzane bateriami kwarcowymi. Szkiełka mineralne to także cenione przez użytkowników rozwiązanie chroniące tarczę przed przypadkowym uszkodzeniem.
W TRIWA Labs chcemy odkrywać nowe sposoby przekształcania branży. Odbywa się to poprzez współpracę z innymi markami, spoza naszej branży lub poprzez ograniczone koncepcyjne produkty tworzone w naszym studio.
Up-Cycled Denim od Nathalie Ballout to limitowany projekt paska do zegarka stworzony wyłącznie dla klasycznego zegarka Gleam Nikki. Kolekcja jest ograniczona i odzwierciedla prawdziwy styl Nathalie – paski są poddane procesowi upcyklingu i wykonane ze zużytych dżinsów, które zostały rozebrane, zszyte ze sobą w celu utworzenia dużego kawałka dżinsu, a następnie ręcznie farbowane. Ilustracje Nathalie Ballout inspirowane miejskimi krajobrazami Londynu i Sztokholmu są następnie wyszywane na wierzchu materiału.
Wspólnie z włoską marką odzieży sportowej Sergio Tacchini opracowaliśmy 4 kolorowe zegarki, które odzwierciedlają sport i naszą wspólną barwną historię. Zegarki są wykonane z nadającego się do recyklingu tworzywa TR90 w kolorach inspirowanych kolekcjami Tennis i Sergio Tacchini.
Pytałeś, a Triwa słychała! Ich żart na prima aprilis stał się prawdziwy. Jedyny taki zegarek z grzebieniem. W matowym czarnym etui z charakterystycznym wzorem znanej wszystkim osobistości, której fryzura zmienia się wraz z upływem godzin. Poza tym jakby nie było postać przypomina pewnego amerykańskiego prezydenta. Śmieszne, ale również trafiające w gusta znających się na żartach ;)
Współpraca projektowa i koncepcyjna z naszym przyjacielem Rasmusem Stormem, założycielem Storm Copenhagen. Zegarki zostały opracowane jako gołd dla koloru czarnego, któryw języku duńskim oznacza "sort". Stały się bardzo popularne i ze względu na sukces zdecydowaliśmy się na kontynuację, wprowadzając na rynek Sort of Black Gold i Sort of Black Gold Chrono.
Nasze wspólne laboratorium z limitowanej edycji ze sztokholmskim sprzedawcą butów i odzieży ulicznej Caliroots. Design zegarka TRIWA łączy w sobie biznes i przyjemność – odzwierciedlenie kalifornijskiego stylu życia. Zegarek jest ozdobiony poświatą, posiada napis na dolnym przycisku "20 past" podbity czerwonym kolorem. Piękne połączenie pracy z przyjemnością!
Współpraca projektowa z firmą Skultuna Brass Foundry, założoną w 1607 roku. Zaprojektowana, aby wyświetlać czas daleko poza tarczą. Wykonany z surowego mosiądzu, z czasem tworzy unikalną patynę, a napędzany jest automatycznym ruchem, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości mechanizmu automatycznego.
W ramach tej ograniczonej współpracy nawiązaliśmy współpracę z marką STAMPD z siedzibą w Los Angeles, znaną z monochromatycznej, minimalistycznej, awangardowej odzieży. Razem wymieszaliśmy wpływy i estetykę z naszych rodzinnych miast Los Angeles i Sztokholmu.
Dzięki wspólnej pasji do wysokiej jakości materiałów i współczesnego skandynawskiego designu, nawiązaliśmy współpracę z amerykańską marką sneakersów Oliver Cabell, aby stworzyć limitowaną kolekcję zarówno butów, jak i czasomierzy!
Projekt i koncepcja współpracy z projektantem ze Sztokholmu Erikiem Bjerkesjo. Współpraca skupiała się na sztokholmskim artyzmie i zaowocowała dwoma projektami zegarków, filmem i sesją zdjęciową przedstawiającą wschodzących artystów ze Sztokholmu.
Tutaj TRIWA zaskoczyła nas i powaliła na łopatki swoim pomysłem i bardzo głębokim przekazem płynącym z projektu. Marka szanuje ludzkie życie ponad wszystko – to popchnęło producentów to stworzenia projektu zegarków wykonanych ze stopu metalu pochodzącego bezpośrednio z broni palnej. Bardzo mocny manifest przeciwko przemocy i wojnom – popieramy i stajemy murem w obronie życia! Obejrzyjcie ciekawy film promocyjny, który prezentuje destrukcję broni na rzecz biżuterii.